Kuo žmonės mažiau žino, tuo labiau TIKI ir BIJO. Kartais gandai, aklas kažko neišmanymas gimdo mitus.

1 mitas – Google AdWords skaito jūsų laiškus.

Šiandien pasistebėjau vienu straipsniu, rastu kažkur užsienio internetinėje žiniasklaidoje. Žmogus dėsto savo pamąstymus apie tai, kodėl mes atseit leidžiame Googl’ui tiek daug: vieną gražią dieną jis atidaro gmail pašto dežutę ir mato “intuityvę” reklamą. Sako, Google’as toks negeras, serveris automatiškai skanuoja jo laiškų turinį, išrenka raktažodžius ir pagal juos rodo reklama. Nesaugu. Ir negražu skaityti “svetimus” laiškus, o gal automatiškai dar kažkokia informaciją renka?

Žmonės jau pradeda rašyt apie tai ko neišmano. Nors, manau, jis pats galvoja kad žino pakankamai ir laiko save protingu, nes jam kyla mintys apie informacijos saugumą. Kažkokia paranoja. Googlas kaip Dievas, atsimena kiekvieną tavo žodį ir visur tave mato. O gal antras Chakas Norisas?

Visų pirmą tas žmogus neteisus. Kad parodyt reklamą, atitinkančią laiško informacijos tūrinį, jokie Jūsų privatūs meilės prisipažinimai kaimyno žmonai nėra siunčiami į google serverius. Informacija analizuojama jūsų naršyklėje. Javascript’as skanuoja atvaizduojamos svetainės ar jos dalių turinį ir jau pagal rezultatus užklausia google reklamos serverį parodyti tam tikrą skelbimą.
Kita vertus, turinys visgi yra analizuojamas, tik kitoje stadijoje – kai laiškai tikrinami spam filtro. Tai tikrai daroma google serveriuose. Bet turbūt būtų kvailą priekaištaut, ar ne?:)
Na o jau visai bendrai žiūrint – visų pirmą gmail laiškai tai duomenys, kurie guli ne pas jus, o google saugyklose ir jei nori visiško saugumo, tegu kaimyno žmona pati užeina pas tave. Nepamirškit užtraukt užuolaidų.

2 mitas – Skype saugo visus pokalbius

Ne, ne audio įrašus. Tai tikrai būtų net per daug ambicinga pagalvot, kokių pajėgumų prireiktų tokiam duomenų kiekiui laikyti.
Mitas sako jog Skype saugo serveryje susirašinėjimų chat’e istoriją. Žmogus, kuris tai vienam lietuviškam forume nuoširdžiai tvirtina, grindžia sekančiu pavyzdžiu:
Naujas švariai suinstaliuotas kompas. Jis įdeda Skype, parašo kam nors ir lange po mažu atsiranda senoji susirašinėjimo su tuo žmogumi istorija.
Žmogaus logika – jis aiškina, kad viską, ką mes rašom yra saugoma Skype serveriuose. Ir jis tuo tiki nepaisant bandymų paaiškinti jam kad taip nėra. Kaip gi gali atsirasti mano senoji istorija, jei įdėjau Skype į visiškai naują kompą? Na gi labai paprastai, iš to žmogaus su kuriuo kalbi!!! Jis gi netryne savo log’ų. O ten saugoma ne vien ką pats rašai juk, o ka rašo ir tau. Visiškai akivaizdus dalykas, atrodytų, bet ne visiem..